Misia Łukasiewicz - ur. 1989. Medium, w którym pracuje to malarstwo i rzeźba, sięgam również do grafiki, instalacji, performance. 

Mam silne poczucie przynależności do polskiego krajobrazu. Szukam odpowiedzi na pytanie, czy miejsce, które zamieszkujemy definiuje nas. Szukam miejsc i społeczności, które mnie poruszają i posiadają historię, w którą warto się zagłębić. Obserwuje je, zadaje pytania i wchodzę w interakcję z nimi. Głównie sięgam do odmiennych kultur, aby porównać i przejrzeć się w tym, co dla mnie jest nowe.

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach obrony w czerwcu 2019 roku zaprezentowałam pracę SAD.   Kilka lat wcześniej ukończyłam studia licencjackie z Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. 

W 2017 zrealizowałam projekt "50 akrów" we współpracy z lokalnymi farmerami z Canewater Farm w miejscowości Darien, Georgia, USA.  Praca powstała dzięki stypendium Ansley Rivers, w ramach Thicket Residency. 

W 2016 zostałam wyróżniona stypendium Centrum Caetani i współpracowałam z Indianami Syilx w ramach projektu „Ziemie Niczyje” w dolinie Okanagan, BC, Kanada.     

W 2012 odbyłam półroczne stypendium na Akademii di Belle Arte w Palermo, w 2014 staż artystyczny w Stowarzyszeniu ASPEA w Lizbonie i na Azorach.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Obserwacja i artystyczna podróż w głąb odmiennych kultur potęgują moją fascynację rodzimym Mazowszem. Na co dzień zajmuje się malarstwem w plenerze. Wierzę, że przybliża mnie to do prawdy, którą staram się oddać na płótnie. Pracuje wyłącznie zimą i późną jesienią, znajduje wówczas aurę pogody, która mnie inspiruje. Nagie kształty drzew, surowość pól, graficzność krajobrazu, mgły, szadź, zamarzająca woda, błoto i kałuże. Ot, cała nasza polskość. 

Jestem członkinią i założycielką Grupy Rzeźbiarskiej „Chochoły”, oraz czynnie działającą przewodniczką górską w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich.

Wybrane wystawy:

2019r. - "Na Północ" Defabryka, Warszawa

2017r. - wystawa młodych twórców Polskich w Parlamencie Europejskim, Bruksela

2016r. - „Dziedzictwo Krajobrazu” Centrum Caetani, Vernon, BC, Kanada

2015r. - „Wesele” Galeria Propaganda, Warszawa

2014r. - wystawa rzeźby w Klubie Kultury Saska Kępa , Warszawa

2013r. -  „Interwancje” Museum Riso, Palermo, Włochy

Wybrane działania: 

2017 - 2019r. - projekt SAD, wysiedlona wieś łemkowska, Górny Regietów/ Szklary, Beskid Niski. Więcej o projekcie

2018r. czerwiec - wrzesień - plener malarski w Kanadzie i na Alasce

Planowane działania:

jesień 2020 - wystawa indywidualna w Kolonii Artystycznej, Zalesie Dolne