Misia Łukasiewicz - malarka i rzeźbiarka, studentka ASP w Warszawie na wydziale Rzeźby, absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Silnie utożsamia się z Polskim krajobrazem. Obserwuje i ilustruje ludzkie zachowania, celebrowanie świąt i tradycji, związki człowieka z naturą. W swoich projektach współpracuje z lokalną społecznością – interesuje ją percepcja przestrzeni w innych kręgach kulturowych. Działania artystyczne podejmowała z mieszkańcami bloku w Szklarach w Beskidzie Niskim w 2017 roku. W 2016 roku wyróżniona stypendium Centrum Caetani współpracowała z Indianami Syilx w ramach projektu „Dziedzictwo Krajobrazu” w dolinie Okanagan, BC, Kanada.

Uzależnienie od podróży łączy z permanentną potrzebą malowania. Powraca na rodzinne Mazowsze, które niezmiennie ją inspiruje i fascynuje. Szczególnie zimą. Jej obrazy powstają w plenerze, czym artystka powraca do tradycji i podkreśla łączność z naturą.

Członkini i współzałożycielka Grupy Rzeźbiarskiej „Chochoły”. Przewodniczka górska.

Wybrane wystawy:

2016r. - „Dziedzictwo Krajobrazu” Centrum Caetani, Vernon, BC, Kanada, wystawa indywidualna
2015r. – „Wesele” Galeria Propaganda, Warszawa, wystawa zbiorowa
2014r. – wystawa rzeźby w Klubie Kultury Saska Kępa , Warszawa, wystawa zbiorowa
2013r. – „Interwancje” Museum Riso, Palermo, Włochy, wystawa zbiorowa
Planowane działania:

październik – listopad 2017 - realizacja projektu we współpracy z lokalnymi farmerami z Canewater Farm. Stypendium Ansley Rivers, Thicket Residency. Darien, Georgia, US.
6-10.12.2017 – wystawa młodych twórców Polskich w Parlamencie Europejskim, Bruksela.